Protetyka


Czym są korony i mosty?

Korony i mosty to uzupełnienia protetyczne, które są zakładane na zęby własne lub implanty w sposób trwały tzn. nie można ich wyciągać. Stosowane są do odbudowy mocno zniszczonych (przez próchnice lub inne czynniki jak złamanie, starcie) lub brakujących zębów.


Korona

jest uzupełnieniem protetycznym, które pozwala nam na odbudowę bardzo zniszczonych koron zębów, w sytuacji gdzie tej odbudowy nie da się wykonać z materiału kompozytowego. Korony ze względu na to że są wykonane z porcelany, cechują się niezwykła estetyka i trwałością. Odpowiednio wykonana korona może służyć pacjentom tak długo jak ząb naturalny.


Most

jest uzupełnieniem, które ma za zadanie odbudowę brakujących zębów. Składa się on z koron osadzonych na zębach własnych lub implantach, do których dołączone są zęby brakujące (tzw. przęsła mostu). Konstrukcja taka pozwala na odbudowę nawet kilku brakujących zębów. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe niż proteza ruchoma.


Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe stanowią rozwiązanie dla Pacjentów pragnących poprawić swój uśmiech poprzez zmianę kształtu, wielkości i koloru zębów. Wykonanie licówek porcelanowych wymaga niewielkiego oszlifowania przedniej powierzchni zęba i przyklejenia na stałe nowoczesnym cementem porcelanowej "łuski".


Wypełnienia kompozytowe

Zęby wymagające wyleczenia wypełniamy nowoczesnymi materiałami kompozytowymi o wysokich właściwościach estetycznych i wytrzymałościowych. Za ich pomocą można nie tylko uzupełnić opracowane ubytki, ale także poprawić kształt oraz ustawienie zębów. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej wykonywanych w naszym gabinecie.


Inlay lub Onlay

W przypadku bardzo rozległych ubytków w naszym gabinecie umożliwiamy wykonanie rozwiązania typu inlay lub onlay. To rodzaj wypełnienia powstałego na bazie nowoczesnych tworzyw w laboratoriach protetycznych . Jest ono bardzo dokładne i wysoce estetyczne. Jes to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych między zębami).Rejestracja

Zapisów na wizyty mogą Państwo dokonywać telefonicznie:

+48 536 288 886

lub pocztą e-mail na adres rejestracja@dentalstudioks.pl

Czy wiesz że...

Oferujemy specialistyczne usługi z zakresu stomatologii ogólnej, implantologii oraz protetyki.

Rocznie pomagamy około 7 tysiącom osób - począwszy od 3-letnich dzieci, kończąc na seniorach, którzy ukończyli nawet 90. rok życia.

Dental Studio to profesjonalna klinika stomatologiczna w Poznaniu, która zatrudnia najlepszych specjalistów.

Nasza kompleksowa opieka dotyczy takich dziedzin stomatologii jak m.in.: chirurgia, ortodoncja, protetyka oraz stomatologia estetyczna.